Местен фокус
Установени са двама непълнолетни, подали фалшив сигнал за бомба в полицейското управление в Харманли
5074
България
Установени са двама непълнолетни, подали фалшив сигнал за бомба в полицейското управление в ХарманлиДвама непълнолетни са установени за подаване на неверен сигнал за поставено взривно устройство в сградата на Районното управление МВР в Харманли, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на полицията.Вчера в 13:02 часа на спешния телефон е постъпило обаждане за бомба зад парното помещение на полицейското управление.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 10 Декември 2025, 11:07 ч.
Двама непълнолетни са установени за подаване на неверен сигнал за поставено взривно устройство в сградата на Районното управление МВР в Харманли, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на полицията. Вчера в 13:02 часа на спешния телефон е постъпило обаждане за бомба зад парното помещение на полицейското управление. Незабавно районът е отцепен и е извършен комплекс от проверки и действия по установяване ползвателя на телефона. Изяснено е, че собственик на мобилния телефон е 16-годишен, а негов връстник и съученик е подал неверния сигнал. Случая е докладван на дежурен прокурор и е образувана полицейска преписка. Материалите по нея ще бъдат докладвани на местната Комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към община Харманли. На непълнолетните са съставени актове по Закона за националната система за спешни повиквания, допълниха от полицията. Фалшив сигнал за бомба в местно училище в Свиленград беше подаден миналата година от дете на девет години.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
От Плевен започва националното турне на театралния спектакъл „Дами канят“
|
|
|
Втори електрически автомобил е доставен за нуждите на социалните услуги в Ловеч
|
|
|
Всички българи, без разлика на вяра и произход, имаме една цел – единението и добруването
|
|
|
При пожар в нива с ечемик край Бойчиновци са изгорели 30 декара готова продукция
|
|
|
Въвежда се временна организация на движението в района на парк „Росенец“ заради спортното събитие „Утопия Акватон и полумаратон“
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната бригада в Литва, ако се наложи
|
|
|
Кандидатът на ГЕРБ Димитър Илиев спечели балотажа за кмет на сливенското село Чинтулово
|
|
|
Приключи изборният ден в поморийското село Бата, на балотажа са гласували 32-ма души повече в сравнение с първия тур
|
|
|
Празникът „Когато корените заговорят“ събра местни жители и гости в търговищкото село Цветница
|
|
|
Призвани сме да приканваме хората да бъдат по-добри
|
|
Радиопрограми



Тикер
5074
ЗАПАЗИ
От Плевен започва националното турне на театралния спектакъл „Дами канят“, продукция на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград, съобщиха от ...